Organizator:

Poznań w formie z Festiwalem Tradycji Poznańskich

Podziel się

Cykl rodzinnych festynów „Poznań w formie” łączy siły z „Festiwalem Tradycji Poznańskich”, by przypomnieć o zdrowym życiu w mieście, poznańskiej kulturze i dziedzictwu. 5 sierpnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta i Placu Kolegiackim na poznaniaków czekać będą atrakcje kulturalne, bezpłatne badania profilaktyczne, tańce, animacje i warsztaty.

 Rozrywka dla najmłodszych

Spektakl Teatru Mozaika „Tajemnice glinianych dzbanków”, czyli odkrywanie świata garncarstwa poprzez opowieści i muzykę, Studio Teatralne Blum ze spektaklem muzycznym „Blumowe piosenki” oraz spektakl „Bajkowy Brzechwa” w wykonaniu Agencji Artystycznej Bonsai to program kulturalny skierowany do najmłodszej publiczności festynu.

Dodatkowo w strefie rodzinnej rozrywki nie zabraknie ruchu. Animatorzy zaproszą publiczność do wspólnych tańców i zabaw. Biblioteka Raczyńskich oraz Poznańskie Centrum Dziedzictwa będą popularyzowały regionalne tradycje w formie warsztatów i zabaw dla młodszej i starszej publiczności.

Strefa zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne. W strefie cardio będzie można wykonać badania w kierunku choroby niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego, skorzystać z porad dietetyka i konsultacji kardiologicznych. W pakiecie znajdą się: badanie EKG, badanie oceny ukrwienia kończyn dolnych (ABI, kostka-ramię), pomiar poziomu cholesterolu i glukozy, ciśnienia krwi, tętna i saturacji, a także obliczanie wskaźnika BMI i diagnoza pod kątem ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Podczas festynu będzie też można wykonać przesiewowe badanie wzroku mające na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia, badania słuchu, badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy oraz pomiary składu ciała z omawianiem wyników. Będzie też można dowiedzieć się więcej na temat nadciśnienia płucnego.

Fundacja Park Nadziei będzie prowadziła zapisy na bezpłatne konsultacje dla osób z doświadczeniem choroby onkologicznej z psychologiem, dietetykiem klinicznym i doradcą zawodowym oraz zapisy do grupy wsparcia dla bliskich osób chorych onkologicznie, którą w najbliższym czasie Fundacja uruchomi przy Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo zaprosi natomiast do ćwiczeń na ergometrach wioślarskich pod okiem doświadczonych trenerów, które mogą być dobrym sposobem na zachowanie siły i sprawności w każdym wieku.

Strefa Seniora

Organizatorzy targów VIVA Seniorzy zapraszają do swojej strefy. Będą warsztaty plecenia makramowych wzorów oraz harcerskie śpiewanie. Klub Seniora Niezły Młyn działający przy Fundacji Młyn Wsparcia zaprosi na warsztaty tworzenia bransoletek. Będzie można też wziąć udział w warsztatach „Zaprzyjaźnij się z telefonem” organizowanych przez Senior App.

Strefa bezpieczeństwa i ekologii

Każdy festyn „Poznań w formie” to także promocja bezpieczeństwa i proekologicznych zachowań. Straż Miejska Miasta Poznania i Komenda Miejska Policji zapraszają do zapoznania się ze swoją pracą i prowadzonymi programami prewencyjnymi. Będę też ekowarsztaty, edukacja ekologiczna i zabawy wokół segregacji odpadów i zasad zero waste.

„Poznań w formie” to cykl rodzinnych prozdrowotnych festynów, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Szczegóły programu znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie” www.facebook.pl/poznanwformie