Organizator:

„Poznań w formie” dla działkowców i mieszkańców zachodniego Poznania

Podziel się

Najbliższa edycja cyklu festynów „Poznań w formie” odbędzie się 24 czerwca na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Złotowskiej 102. W programie: spektakl Teatru Animacji, koncert Studia Teatralnego Blum, koncert z prezentacją etnicznych instrumentów dętych i akordeonu, zumba dla dzieci, bezpłatne badania profilaktyczne i porady medyczne, ekowarsztaty, strefa bezpieczeństwa, animacje i zabawy.

Strefa zdrowia

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania zaprasza na bezpłatne badania i porady zdrowotne. Można skorzystać z badań słuchu, badań w kierunku osteoporozy, badań wzroku, badań zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu u palaczy, pomiarów składu ciała, a także edukacji antyalkoholowej, profilaktyki próchnicy, profilaktyki nowotworów skóry i  porad dietetycznych. W ofercie organizatora znajdują się także bezpłatne pomiary ciśnienia, glukozy, saturacji i cholesterolu, uczestnicy wydarzenia uzyskają również  informacje o usługach Poznańskiego Centrum Świadczeń dla seniorów i Centrum Inicjatyw Rodzinnych dla rodziców i dzieci.

Na stoisku Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, można będzie spotkać się z rehabilitantem i pielęgniarką, by uzyskać podstawowe porady medyczno-rehabilitacyjne.

PGE Akademia Judo będzie przekonywała, że sporty walki to dobry sposób na aktywne życie już od najmłodszych lat. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć walki pokazowe i spróbować swoich sił na macie. 

Atrakcje dla najmłodszych

Teatr Animacji przygotował spektakl „Bajki malutkie 2”, którego autorką jest Malina Prześluga, a reżyserką Mariola Ryl-Krystianowska. To opowieść o losach pewnego przesympatycznego, nastoletniego Mola Zbyszka i jego trudnej dość relacji z pewną Starą Babcią. Będzie też Mucha Marzena i maleńka plastikowa Owieczka, która znowu się zgubiła i przy okazji kogoś znalazła. Spektakl jest drugą częścią cyklu „Bajki Malutkie”, opowieści można jednak oglądać w dowolnej kolejności. Przedstawienie jest rekomendowane dla widzów od 4 roku życia.

Grupa MTP zaprasza do strefy rodzinnej rozrywki, w ramach której animatorzy dostarczą najmłodszym rozrywki przez cały czas trwania wydarzenia. Wśród atrakcji zumba dla dzieci, przeciąganie liny, zabawy z chustą czy budowanie wież.

Grupa MTP przygotowała też na atrakcje na scenie. W programie znajdzie się autorski koncert teatralny dla dzieci „Piosenki na niepogodę” w wykonaniu Studia Teatralnego BLUM. Lucyna Winkel-Sobczak, autorka scenariusza, melodii i tekstów piosenek wraz z aktorami i muzykami zabierze publiczność w podróż, która udowodni, że można zaśpiewać radość i smutek, a nawet słońce, deszcz i wiatr. „Piosenka wędrowna”, „Piosenka na niepogodę”, „Trudne wyrazy”, „Bawmy się” – to tylko część z tytułów, które aktorzy wykonają wspólnie z widownią. Aktorom będzie towarzyszył akompaniament muzyczny: Radek Mateja na instrumentach klawiszowych, Paweł Iwanowski na kontrabasie i Piotr Jaraszkiewicz na perkusji.

Na scenie zobaczymy też koncert dla najmłodszych "Muzyczny Market" w wykonaniu muzyków z Agencji Artystycznej Bonsai, z prezentacją  etnicznych instrumentów dętych i akordeonu. Na instrumentach dętych, drewnianych zagra Dumitru Harea, na akordeonie Andriy Melnyk, a wokal będzie należał do Iwony Bugnackiej.


Bezpieczne życie w mieście

Straż Miejska Miasta Poznania i Komenda Miejska Policji w Poznaniu zaproponują zabawy wokół bezpieczeństwa dzieci w mieście oraz pogadanki dla seniorów. Będzie można zagrać w wielkoformatową grę poświęconą bezpieczeństwu drogowemu i zwiedzić radiowozy, którymi na co dzień poruszają się stróże prawa.

Jesteśmy eko

Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zakład Zagospodarowania Odpadów będą uczyć właściwej segregacji odpadów komunalnych, w podziale na pięć frakcji. Będą warsztaty, quizy i konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej. W programie też nauka zasad zero waste i warsztaty szycia woreczków wielkokrotnego użytku do zakupu owoców i warzyw.

Poznań w formie | 24 czerwca godz. 11:00 – 16:00

Rod Camping, ul. Złotowska 102 (wejście od ul. Owczej)