Organizator:

Poznań w formie 2024

Podziel się

Miasto Poznań, Grupa MTP i partnerzy zapraszają na kolejną edycję rodzinnych imprez „Poznań w formie”. To cykl międzypokoleniowych pikników, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Każdy z 10 festynów to połączenie zabawy, promocji zdrowia, postaw ekologicznych i bezpiecznego życia w mieście.

 Strefa zdrowia, ekologii i bezpieczeństwa

W programie nie zabraknie badań profilaktycznych m.in. pomiaru masy ciała, badań słuchu, pomiaru glukozy czy ciśnienia krwi. Będzie można też skorzystać z przesiewowych badań wzroku i na zawartość tlenu w wydychanym powietrzu u palaczy. Oprócz badań i porad specjalistów w zakresie zdrowa, ważną częścią każdego pikniku jest też edukacja ekologiczna, m.in. dotycząca segregacji odpadów, czystego powietrza czy ciekawostek o miejskich parkach. Podczas spotkań z mieszkańcami będą też poruszane tematy dotyczące bezpieczeństwa zarówno w sieci jak i w przestrzeni miejskiej. To okazja do skorzystania z porad policjantów czy strażników miejskich, którzy przygotowali specjalny program.

 

 Sport i rodzinna zabawa

Pierwszy festyn odbędzie się już w sobotę, 9 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 1A od 11:00 do 16:00. Podobnie jak w zeszłym roku będzie również dużo aktywności sportowej, zarówno dla najmłodszych m.in. zumba, , a dla nieco starszych tor przeszkód hobby horse i  treningi z olimpijczykami. W strefie rodzinnej rozrywki, animatorzy dostarczą najmłodszym atrakcji przez cały czas trwania wydarzenia. Poznań w formie to też duża dawka kultury. Teatr Fuzja zaprasza dzieci na spektakl "Odkrywcy", a aktorzy z Agencji Artystycznej Art. Bonsai na widowisko "Inspirująca Italia z akrobacjami". Pikniki potrwają do września.

 

 

Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie