Organizator:

Pełna promocji zdrowia, aktywności sportowych, animacji i edukacji ekologicznej – taka będzie najbliższa sobota z Poznań w formie!

Podziel się

Zapraszamy na kolejny piknik Poznań w formie 22 czerwca na Międzynarodowe Targi Poznańskie do pawilonu 3!

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z partnerami wydarzenia przygotował bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców. Na stoisku Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ można skorzystać z pomiaru składu ciała przy użyciu analizatora. Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub" Filia Winogrady przeprowadzi m.in. konsultacje psychologiczne i pedagogiczne oraz animacje dla dzieci. Fundacja AKCEPTACJA i Poznańskie Towarzystwo "Amazonki" zapraszają m.in. na badania EKG i profilaktykę nowotworów piersi. Na stoisku firmy Audika można wykonać badanie w kierunku wykrycia wad słuchu, wykonywane metodą audiometrii tonalnej. Family Optic oferuje przesiewowe badania wzroku oraz porady optyczne, a Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza na pomiary składu ciała oraz porady dietetyczne. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadzi działania edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Pokażą też jak właściwie usunąć kleszcza. Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o podstawowych zasadach żywienia. Na ich stoisku będzie można też zmierzyć poziom cukru i ciśnienia. Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury zaprasza na stoisko edukacyjno-informacyjne „Zrzucamy kilogramy” i „STOP Cukrzycy”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą edukować o bezpieczeństwie również poprzez zabawę m.in. quizy, kolorowanki, Koło fortuny, Aparat Piórkowskiego, Alkogogle czy Narkogogle. Grupa Ratownictwa PCK nauczy jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka zaprasza na badania dermatoskopem.

 

Strefa ekologii i informacji miejskiej

Podczas pikniku nie zabraknie też edukacji z zakresu ekologii i praktycznych informacji dla mieszkańców. Zarząd Zieleni Miejskiej będzie promować miejskie tereny zielone jako idealne miejsca do spędzania czasu. Pracownicy Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania opowiedzą o możliwościach korzystania na terenie miasta z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich oraz mediacji. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotuje zabawy edukacyjne dla najmłodszych, w tym warsztaty plastyczne. To też okazja do poznania oferty MOPR-u. Mieszkańcy, którzy chcieliby założyć kartę OK Poznań, mogą złożyć wniosek odwiedzając na pikniku Poznańskie Centrum Świadczeń.

Strefa animacji, kultury i sportu

Poznań w formie to też promocja zdrowia przez aktywność na świeżym powietrzu. Jak rozwinąć umiejętności sportowe u dzieci opowiedzą olimpijczycy z Poznań Athletic, którzy przygotują też specjalny tor przeszkód. Sportowe zmagania będą też na boisku Akademii Piłkarskiej Reissa. Podczas pikniku będzie też okazja do skorzystania ze strefy Hobby Horse sponsorowanej przez zespół Cavaliady. Zapraszamy też na przedstawienia teatralne. O 11:15 na scenie wystąpi Art. Bonsai z przedstawieniem „Muzyczna Monarchia”, a o 12:30 w zaczarowany świat wyobraźni najmłodszą publiczność zabierze Teatr Mozaika ze spektaklem niespodzianką. Zachęcamy również do skorzystania z piknikowej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Poznań w formie: 22 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich w pawilonie 3 od 11:00 do 16:00. Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie i na poznanwformie.pl

PLAN SCENY:

11:00 Początek pikniku

11:15 Przedstawienie "Muzyczna monarchia"| Art Bonsai

12:15 Animacje dla dzieci

12.30 Przedstawienie niespodzianka | Teatr Mozaika

13:15 Zumba

13:30 Jak rozwijać umiejętności sportowe od najmłodszych lat? |Poznań Athletic

13:45 Pokaz baniek mydlanych

14:00 Nauka udzielania pierwszej pomocy |Grupa Ratownictwa PCK Poznań

15:00 Zumba

16:00 Zakończenie pikniku