Organizator:

Osteobus, dermatoskop, joga z oddechem i uważnością, konsultacje logopedyczne dla dzieci i dorosłych, przedstawienia teatralne czy profesjonalny trening Hobby Horse - już w sobotę zapraszamy do Parku Cytadela

Podziel się

Każdy piknik to okazja, żeby zadbać o zdrowie i to za darmo! Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z parterami zaprasza mieszkańców na darmowe badania i porady. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ przygotuje konsultacje na temat profilaktyki zdrowia, można też skorzystać z pomiaru składu ciała przy użyciu analizatora. Anna Maciaszczyk z Mentaljogi przeprowadzi warsztaty z oddechem i uważnością. Fundacja Akceptacja zaprasza na profilaktykę z zakresu nowotworów jamy brzusznej oraz na badania dermatoskopem. Stowarzyszenie CREO pokaże jak wygląda świat osób z niepełnosprawnościami. Firma Family Optic oferuje badania wzroku dla dzieci i dorosłych mające na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia. Na stoisku Katedry Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu można skorzystać z pomiarów składu ciała wraz z omówieniem wyników. Polski Związek Logopedów Oddział Wielkopolski zaprasza na konsultacje logopedyczne dla dzieci i dorosłych. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przeprowadzi działania edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o podstawowych zasadach żywienia. Na ich stoisku będzie można też zmierzyć poziom cukru czy ciśnienia. Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu zaprasza przyszłych rodziców na warsztaty z zakresu początkowego okresu rodzicielstwa. Studenckie Koło Naukowe Kliniki Stomatologii Dziecięcej Uniwersytet Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przeprowadzi instruktaż higieny jamy ustnej dla dzieci i młodzieży, a specjaliści z Polskiego Towarzystwa Opieki Faramaceutycznej opowiedzą o tym jak bezpiecznie zażywać leki i suplementy. O nadciśnieniu płucnym, rzadkiej i trudnej do zdiagnozowania chorobie będzie można się dowiedzieć na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół. Stowarzyszenie Ratajskie Centrum Kultury zaprasza na edukację z zakresu cukrzycy. Grupa Ratownictwa PCK nauczy dzieci i dorosłych udzielania pierwszej pomocy, również z użyciem defibrylatora AED. Na pikniku w osteobusie firmy Pro&Diagnostic będzie można wykonywać badanie densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy.

 Strefa ekologii, bezpieczeństwa i informacji miejskiej

Poznań w formie to też edukacja z zakresu ekologii, bezpieczeństwa i praktycznych informacji dla mieszkańców. Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń można złożyć wniosek o kartę „OK Poznań”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą edukować o bezpieczeństwie również poprzez zabawę m.in. quizy, a Straż Miejska Miasta Poznania będzie informowała m.in. jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych, chodników czy ścieżek rowerowych. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu opowie o bezpieczeństwie w lesie w trakcie wakacji m.in. pod względem kleszczy i zbierania grzybów. Będzie też kącik dla najmłodszych. Na warsztaty z malowania na szklanych słoikach w duchu ekologii zaprasza Huta Szkła O-I Poland. Zakład Zagospodarowania Odpadami i Wydział Gospodarki Komunalnej przygotują zajęcia edukacyjne z zakresu segregacji odpadów i dbania o ekologię.

Strefa animacji, kultury i sportu

Każdy z pikników przepełniony jest atrakcjami dla najmłodszych. Na scenie o 11:15 Art. Bonsai zaprasza dzieci na wycieczkę nad morze i w góry podczas przedstawienia „Słońce i przygoda”, a o 12.30 w zaczarowany świat wyobraźni publiczność zabierze Teatr Fuzja ze spektaklem „Zwierzyniec”. Podczas najbliższego pikniku wyjątkowa będzie strefa Hobby Horse. Zapraszamy Was na specjalny trening pod okiem instruktorów z iHaHa! Hobby Horse. Miłości do książek poprzez rozmaite gry i zabawy będzie uczyła Biblioteka Raczyńskich. Z kolei na stoisku Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu czekają na Was tiule, brystol, wstążki, taśmy klejące, nożyczki oraz inne przedmioty, z których będziecie mogli stworzyć wymyślone przez siebie kostiumy. Firma Magic Time przygotuje warsztaty z malowania figurek gipsowych, robienia bransoletek czy modelowania baloników. Miłością do sportu poprzez zabawę będą zarażać olimpijczycy z Poznań Athletic. Sportowych emocji nie zabraknie też na boisku Akademii Piłkarskiej Reissa i na macie Akademii Judo, na której każdy może sprawdzić się z mistrzami! Zachęcamy również do skorzystania z piknikowej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

 Poznań w formie: 6 lipca w Parku Cytadela na polanie przed Dzwonem Pokoju od 11:00 do 16:00. Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie i na poznanwformie.pl

PLAN SCENY:

11:05 - początek pikniku

11:15 - spektakl "Słońce i przygoda" | Art Bonsai

12:00 - zumba

12:15 - warsztaty oddechowe z Anną Maciaszczyk

12:30 - przedstawienie „Zwierzyniec” |Teatr Fuzja

13:30 - animacje dla dzieci

14:00 - zumba

14:30 - bezpieczne wakacje w lesie | Lasy Państwowe  

15:00 – pokaz baniek

16:00 – zakończenie