Organizator:

Moc atrakcji pod Iglicą

Podziel się

Przed nami wyjątkowa sobota na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 29 lipca przy Iglicy odbędzie się kolejny piknik „Poznań w formie”, który towarzyszy startowi 80. Tour de Pologne. Kolarze ruszą z sąsiedniego Placu Marka. A na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji oraz badania i porady medyczne. Wszystko za darmo.

„Poznań w formie” to cykl międzypokoleniowych pikników dla mieszkańców, których inicjatorem jest Miasto Poznań. Po raz kolejny będziemy przekonywać jak ważna jest profilaktyka zdrowotna

i zachęcać do skorzystania z bezpłatnych badań oraz porad medycznych.

Dbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich

Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania przygotował przesiewowe badania wzroku, także u dzieci, mające
na celu wstępne określenie wady wzroku oraz diagnozę w kierunku zaburzeń widzenia. Do tego edukację pod kątem korygowania wad widzenia, porady optyczne czy czyszczenie okularów w myjce ultradźwiękowej. Będą także badania dna oka pod kątem retinopatii cukrzycowej, badania słuchu, badania densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy oraz badania ostrości widzenia. Do tego pomiary składu ciała i porady żywieniowe.

29 lipca Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Wielkopolskiego przeprowadzi naukę udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania z AED. Zaprezentuje też swój sprzęt i zorganizuje gry i zabawy dla dzieci.

Chętni będą także mogli oddać krew – tak szczególnie potrzebną w okresie letnim – w specjalnym ambulansie podstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Na scenie też będzie się działo

Nie zabraknie także rodzinnej rozrywki. W programie występów na scenie w zabytkowej targowej Iglicy znajdzie się  Teatr Animacji ze swoim przebojowym spektaklem „Misja Poznań”. Ponadto mali widzowie  zobaczą spektakl „Kraina Krasnoludków” w wykonaniu Agencji Artystycznej ArtBonsai
oraz przedstawienie akrobatyczno-cyrkowe Grupy AbstrAct „Circus Show”. Do wejścia do Iglicy zapraszać będą szczudlarze.

Na scenie tradycyjnie zaplanowano też zajęcia zumby dla najmłodszych, zabawy i animacje dla dzieci. Ponadto przygotowaliśmy strefę gier – w ping-ponga, piłkarzyki oraz badmintona.

Bezpieczeństwo i ekologia też są ważne

Będzie z nami także Straż Miejska Miasta Poznania i Komenda Miejska  Policji. Funkcjonariusze zaplanowali pogadanki oraz porady dotyczące bezpieczeństwa, szczególnie seniorów. Z kolei Wydział Gospodarki Komunalnej UM Poznania będzie zachęcał do bycia eko i prowadził warsztaty oraz uczył m.in. prawidłowej segregacji odpadów.

To już szósty piknik

„Poznań w formie” to cykl prozdrowotnych, proekologicznych, międzypokoleniowych festynów poruszających tematykę zdrowego i bezpiecznego życia w mieście. Festyn na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich 29 lipca potrwa od 11:00 do 16:00. Wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego przy ulicy Głogowskiej 10.

Wydarzenie tym razem towarzyszy startowi  80. Wyścigu Tour de Pologne. Honorowy start kolarzy
z sąsiedniego Placu Marka w samo południe, ale kibicować będzie można już od godziny 10. Warto sobie zarezerwować czas w sobotę i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Zapraszamy!

Szczegóły programu znaleźć można na fanpage’u akcji „Poznań w formie” www.facebook.pl/poznanwformie.