Organizator:

Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych – Poznań w formie sobotę 20 kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Podziel się

Organizatorzy wydarzenia: Grupa MTP i Miasto Poznań oraz partnerzy zapraszają w świat ekologii, zdrowia, zabawy i sportu. Każdy piknik jest nietuzinkowy i przede wszystkim wypełniony pozytywną energią.

Strefa ekologii

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta zaprasza na ekolekcje. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wystawi pantomimę dedykowaną segregacji odpadów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował dla najmłodszych Ekologiczne Koło Fortuny. Na edukację z zakresu segregacji śmieci czy dbania o tereny zielone zaprasza Straż Miejska Miasta Poznania. Będą też konkursy i gry dla najmłodszych. Doskonałą lekcję recyklingu przeprowadzi też Huta szkła w Poznaniu O-I Poland zapraszając dzieci do malowania na szklanych słoikach.

 

Strefa zdrowia

Podczas pikniku nie zabraknie też strefy zdrowia, która cieszy się ogromną popularnością mieszkańców. Wydział zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta razem z parterami zaprasza na całą gamę bezpłatnych badań i porad. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ będzie prowadził konsultacje na temat profilaktyki zdrowia, a także wykonana pomiary masy ciała przy użyciu analizatora. Firma Family Optic oferuje przesiewowe badania wzroku, które pozwolą na wstępne określenie ewentualnej wady. Katedra Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przygotuje porady dietetyczne i wykona pomiary składu ciała z omówieniem wyników. Na stoisku Poznańskiego Centrum Świadczeń będą m.in. warsztaty dla dzieci. Ile tlenku węgla jest w wydychanym powietrzu u palaczy czy jak alkohol wpływa na sprawność psychoruchową, będzie można sprawdzić na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Z kolei Specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych będą mierzyć poziom glukozy i ciśnienia tętniczego. Wolontariusze Fundacji Anny Wierskiej "Dar Szpiku" opowiedzą o znaczeniu krwi i zachęcą do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Specjaliści z Polskiego Towarzystwa Opieki Farmaceutycznej będą edukować na temat samoleczenia czyli tego jak zażywać leki i suplementy w sposób bezpieczny. Studenci Koła Naukowego Kliniki Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nauczą dzieci i dorosłych jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, przeprowadzą też konkursy. Na pikniku nie zabraknie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wolontariusze pokażą jak prawidłowo i skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Dbając o zdrowie trzeba też pamiętać o zdrowiu psychicznym, dlatego Fundacja Ty i Ja, podpowie m.in. gdzie szukać pomocy i jakie sygnały powinny nas niepokoić. Stres towarzyszy nam każdego dnia, jak możemy sobie z nim radzić nauczy Marta Kupsch trenerka i terapeuta EFT (Techniki Wolności Emocjonalnej). 

Strefa sportu

Sport to zdrowie, to nie frazes a fakt, dlatego podczas każdego pikniku organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji. Instruktorzy PGE Akademia Judo Poznań zaprezentują walki pokazowe, a najmłodsi pod ich czujnym okiem będą mogli spróbować swoich sił na macie. Specjalny lekkoatletyczny tor przeszkód przygotuje Klub Poznań Athletic. Na zajęcia sportowe zaprasza Akademia Piłkarska Reissa. Dla dorosłych firma Tormel przygotowała zajęcia z jogi, prowadzone przez instruktorkę ze szkoły Projekt Joga. Będzie też strefa Hobby Horse sponsorowana przez zespół Cavaliady

Kultura 

W zaczarowany świat wyobraźni widownię o 11:15 przeniesie Teatr Fuzja ze sztuką „Zwierzyniec”, a o 12:30 Art Bonsai z przedstawieniem „Koncert jak z bajki”. Warto też zajrzeć do specjalnej biblioteczki wypełnionej najpopularniejszymi książkami Wydawnictwa Zakamarki. Na piknikowej scenie do tańca publiczność porwie Zespół Pieśni i tańca „Łaniki”. Na stoisku Grupy MTP będzie można zobaczyć ilustracje do książki „Mały Książę” przygotowane w ramach kampanii Fundacji In_Spire przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a także podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń z Jarocina.

Organizatorzy zapraszają 20 kwietnia na Międzynarodowe Targi Poznańskie od 11:00 do 16:00 do pawilonu 1A, wejście od ul. Głogowskiej 18 bramą nr 10. Więcej informacji na stronie facebook.pl/poznanwformie i na poznanwformie.pl

Atrakcje na scenie:

11:15 - Teatr Fuzja | „Zwierzyniec”
12:00 - animacje dla dzieci
12:15 - spotkanie z Martą Kupsch, trenerką i terapeutką EFT
12:30 - Art. Bonsai| „Koncert jak z bajki”
13:15 - występ Zespołu Pieśni i Tańca „Łaniki”
14:00 - zajęcia integracyjne z instruktorami Zespołu Pieśni i Tańca "Łaniki"
14:30 - Pantomima Jeżycki Moperek |„Metamorfoza czyli sprzątanie świata. Co zrobić ze śmieciami?” 
14:45 - animacje dla dzieci
15:00 - joga
15:30 - pokaz baniek mydlanych
16:00 - zakończenie